CSS EğitimiCSS Eğitimi


CSS, Basamaklı Stil Sayfası anlamına gelir. Bir web sayfasına stil, güzel ve çekici bir görünüm ve format vermek için kullanılır. Kullanıldığında HTML öğeleri web sayfasını çekici bir görünüm vermek ve hissetmek ve aynı zamanda kullanılabilen XMLdüz XML dahil belgeler SVG ve XUL.
HTML gibi kendiliğinden elemanlarına biraz stil verebilir rağmen colorsizevb ama çok sınırlı kapsamda. CSS, HTML özelliklerini genişletir ve bir öğeye stil uygulayabilen çok sayıda özellik sağlar.


Neden CSS Öğrenilmeli?

Önceki sayfada tartışıldığı gibi , CSS Stil Sayfası, web sayfasına çekici bir görünüm ve his vermek için HTML öğeleriyle birlikte kullanılır . HTML, color, size,vb. Gibi öğelere tek başına bir stil verebilir , ancak sınırlı kapsamdadır. CSS, HTML özelliklerini genişletir ve bir web sitesinin güzelliğini artırmak için çok sayıda özellik sunar.
CSS, web tasarımcıları ve geliştiriciler için zorunludur. Evet, böyle CSS üzerine inşa çerçeveler kullanabilirsiniz Saf ve Bootstrapancak yine etkin kullanmaya CSS bilgisi gerekmektedir. Çerçeveler yardımıyla değil, yalnızca orijinal CSS ile yapılabilecek bazı şeyler vardır. Böylece, size yardım ederek CSS kodlamayı öğreneceksiniz.

İşte CSS öğrenmenin bazı önemli avantajları:

 • Güzel Web Siteleri Oluşturun: Her çarpıcı web sitesinin arkasında bir CSS Stil Sayfası vardır. Bir web sitesinin görünümünü ve hissini idare eder. Güzel tasarımlar ve CSS'nin çekici özellikleri onu zamanınıza layık kılar. Bir web tasarımcısı olması gereken bir beceridir.
 • Büyük Sorunları Çözme: CSS'den önce, renk , öğe hizalamaları, kenarlık ve boyut gibi tüm özelliklerin , herhangi bir öğeyi biçimlendirmek için her web sayfasında tekrarlanması gerekiyordu. Çok uzun bir süreçti. Örneğin: Yazı tiplerinin ve renk bilgilerinin her sayfaya eklenmesi gereken büyük bir web sitesi geliştiriyorsanız, bu işlem uzun ve pahalı bir süreç haline gelecektir. Bu sorunu çözmek için CSS oluşturuldu. Bu bir W3C önerisiydi.
 • Sunum özellikleri: CSS, bir HTML belgesinin sunumu üzerinde güçlü kontrol sağlar. CSS, yeteneklerini geliştirmek ve web sitesi kullanıcısına daha iyi kontrol sağlamak için HTML ve XHTML gibi biçimlendirme dilleriyle birleştiğinden önceki nokta ile ilgilidir.
 • Becerilerinizi artırın: HTML ve CSS , bir web tasarımcısının jаvascript , Angular, PHP, vb. Gibi çeşitli diğer teknolojilere kapı açmasıyla öğrenmesi gereken en temel dillerdir . ve HTML.
 • Daha iyi şekillendirme özellikleri: Sınırlı özelliklere sahip sınırlı bir dizi özelliğe sahip olan HTML ile karşılaştırıldığında çok daha çeşitli özelliklere sahiptir.

CSS Uygulamaları

 • CSS zaman kazandırır: Birden fazla sayfada yalnızca bir Stil Sayfası kullanılabileceğinden çok zaman kazandırır, tüm sayfalara aynı kod yazmanıza gerek yoktur. Aynı web sayfası stilinin gerekli olduğu tüm sayfalarda tek bir dosya kullanılabilir. Bu, dosya aktarım boyutu nedeniyle azaldığından sayfa yükleme süresini de azaltır reusing of code.
 • Çoklu Cihaz Uyumluluğu: CSS, farklı web sitelerini (ekranları) uyarlamak için aynı web sayfasını optimize edebilir. Bir web sayfası yapar compatibleve readablefarklı ekran boyutlarına sahip dizüstü bilgisayarlar, tabletler, cep telefonları vb. Tüm cihazlarda.
 • HTML İşlevselliğini İyileştirir: CSS, Html ile karşılaştırıldığında çok sayıda özelliğe sahiptir ve bu yalnızca sınırlı sayıda stil özelliği sağlar.
 • Sayfalar daha hızlı yükleniyor : Aynı Stil Sayfasını birden çok web sayfasında kullandığımızda, kodun yeniden kullanılması nedeniyle sayfaların yüklenmesi daha hızlı olur.
 • Duyarlı düzen: Bir web sayfasını sığdırmak için ekran boyutlarını kolayca değiştirebilir. Farklı cihazların farklı ekran boyutları vardır ve CSS özellikleri programcının web sitelerini bu cihazlara yanıt vermesini sağlar. CSS'nin duyarlı doğası, bir web sayfasını farklı ekran boyutlarında kolayca uyumlu ve okunabilir hale getirir.
 • Global web standartları: Web standartları artık HTML özelliklerinin kullanımını düşürüyor ve CSS kullanılması tavsiye ediliyor.  CSS Tanıtımı  CSS Söz Dizimi


Üyeler
 
Misafirler (0)
 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (1)HTML Biçimlendirme

HTML Biçimlendirme, varsayılanCSS Sözdizimi

CSS kural kümesi, bir seçici ve


Kategoriler