HTML TanıtımıHTML Tanıtımı

HTML nedir?

HTML , Köprü Metni Biçimlendirme Dili anlamına gelir. Evet, biraz süslü geliyor ama öğrenmesi kolay çok basit bir dildir. Bu eğitimde, web sitesi geliştirme dünyasındaki en temel ve en önemli dil için, HTML'nin neyle ilgili olduğunu kolayca anlamanıza yardımcı olacak adım adım yol göstereceğiz. Size web sitesinin yapısının nasıl yapılacağını, yani mizanpajı bir HTML sayfası olarak tanımlayacağınızı anlatacağız.

Mutlak Yeni Başlayanlar için HTML

Bu HTML eğitimi mutlak yeni başlayanlar içindir, bu nedenle öğrencilerin kafası karışmaması için basit bir şekilde yazılmıştır. Öğrencilerin kopyalayabileceği ve indirebileceği uygun çıktı ayrıntıları ve yasal HTML koduyla her konu ve kavram için bir örnek verdik. Ayrıca, çevrimiçi HTML programlarını uygulamak için bir HTML düzenleyicisi sağladık .
Bu eğitimin sonunda, HTML konusunda rahat olacağınızdan ve kendi web sitesi yapılarınızı oluşturmaya başlayacağınızdan eminiz. Çekici ve güzel bir web sitesi yapmakla birlikte, CSS ve jаvascript gibi diğer teknolojileri de öğrenmek zorundasınız, ancak HTML her şeyin temelini oluşturmaktadır. Web Sitesi geliştirme yolculuğuna başlamak için yönergelerimizi adım adım izlemeniz yeterlidir.

Bu Eğiticinin İçeriği

Bu HTML eğiticisi , çeşitli HTML etiketleriniteliklerinitelik değerleri , vb.Gibi HTML'nin tüm temel özelliklerini ve ayrıca gelişmiş özelliklerini kapsar . Metni biçimlendirmenin , web sayfasına Stil eklemenin, Web sayfasına komut dosyalarıresimlisteform vb. Ekleme.
O zaman öğretici cateorize ise temelleri içinde, şunun gibi HTML formlarında, HTML tablosunun HTML listesinde, vb sizsiniz, temel aşina, biz çoğunlukla içeren HTML avans bölümü hakkında bilgi edineceksiniz Once etiketleri öğreneceksiniz HTML5 öğelerini . HTML5 öğeleri, daha sonra eğitimde çalışacağımız HTML grafikleri, HTML veri listesi vb. Gibi bazı gelişmiş özellikler sağlar.

Ön şartlar

HTML öğretici veya web tasarım kursuna devam etmeden önce, burada en azından pencereleri veya diğer herhangi bir işletim sistemini kullanma hakkında temel bilgiye sahip olduğunuzu varsayıyoruz, yani
  • Notepad, Notepad ++, Edit plus, vb.Gibi herhangi bir HTML editörü ile deneyim . İyi bir HTML editörü, HTML kodunuzu temiz ve düzenli bir formatta tutacaktır. Bu modern editörler kodlama hatalarınızı da izleyebilir ve bu konuda size uyarı verebilir, programcıların verimliliğini artırır ve onlar için daha az stresli hale getirir, çünkü bize güvenin, bir hata bulmak bazen baş ağrısıdır. Bunlar ayrıca, kodunuza göre oluşturduğunuz web sayfasının bir önizlemesini verebilir, size web sayfanızın bir tarayıcıda nasıl görüntüleneceği hakkında bir fikir verir.
  • Bilgisayarda klasör ve dosya oluşturma ve silme.
  • Bir dosyadaki değişiklikleri düzenleme ve kaydetme.
Web tasarımına başlamak için sadece iki şeye ihtiyacınız vardır: html kodu yazmak için basit bir metin editörü ve basit bir web tarayıcısı. Kodunuzu düzenleyiciye yazın ve HTML dosyasını bir .htmlveya .htmuzantıyla kaydedin ve ardından HTML kodunuzun çıktısını görmek için bir tarayıcıda açın.    HTML Eğitimi


Üyeler
 
Misafirler (0)
 
Botlar (1)
crawl Bot 
Toplam çevrimiçi (1)HTML Tanıtımı

HTML nedir? HTML , Köprü MetniCSS nasıl eklenir?

Bir web sayfasında çeşitli


Kategoriler